All Alone She Moves: Předmluva

19. listopadu 2015 v 13:25 | Capriolina |  Archiv povídek
COMING SOON: ALL ALONE SHE MOVES

S potěšením oznamuji, že koncem tohoto měsíce začne přibývat zbrusu nová kapitolová povídka. Veškerá dílka, která jsem do této doby uveřejnila, bylu buď zcela napsána, nebo minimálně započata před lety a pouze je dopisuji. Po pravdě hlavně proto, že je mi líto je nechat bez konce. Ovšem tuto povídku jsem začala psát někdy kolem ledna 2015, je tedy aktuální, přímo z kláves mého počítače. Ještě ani není dokončená a už se jedná o nejdelší dílko, které jsem kdy zplodila. Je to hodně psychologické, myslím že mohu zcela popravdě říci, že jsem do této povídky dala ze sebe určitě nejvíce.


Hned pro začátek ovšem pár upozornění - jsem si vědoma, že hlavní postava (nekánonická Emma Ambage) je tak trochu (nebo možná i hodně) zářným příkladem MS. Osobně to při četbě povídek podobného typu nepovažuji za problém, pokud se to nějak extrémně nepřehání. Konec konců jsem názoru, že Harry Potter je přímo učebnicová MS a myslím, že spousta kritiků tohoto žánru si to někdy neuvědomuje. Jakožto autor povídky ovšem nedovedu posoudit, jestli jsem to nepřehnala, to budu muset nechat na Vás. :D

Pár faktů na úvod: povídka ignoruje události šestého a sedmého kánonu, děj se odehrává v šestém ročníku docházky HP a vrstevníků do Bradavic, je po válce, Voldemort byl poražen (detaily nejsou pro děj povídky podstatné, proto je zmiňuji jen velmi okrajově, když není zbytí). Jinak se držím jako klíště veškerých časových os, co se týče věku všech postav a jejich historie (mimo již zmíněnou ignoraci šesté a sedmé knihy). Pokud máte zájem o prohloubení informací o době, ve které se děj odehrává, můžete si prohlédnout časovou osou ZDE. Děj povídky odpovídá školnímu roku 1996-97, je tedy třeba ignorovat některé kánonické události toho roku a pozdější.

Dále považuji za důležité zmínit, že se jedná o songfic na píseň She Moves od Alle Farben. Přikládám video a doporučuji povídku číst při poslechu tohoto kousku.

ENJOY!


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.