Pind ze života: Co tomu čert nechtěl...

10. března 2015 v 16:19 | Capriolina |  Ostatní

A/N: ACHTUNG! Spoiler! Doporučuji nejprve přečíst "Double drabble o číče a silákovi" (je to velmi krátké, chce to pouhé dvě minutky). --> ZDE

Co tomu čert nechtěl, náhody se dějí!

Tak si představte, že si takhle v klídku postupně publikuji všechny povídky, co jsem kdy napsala, také na fanu (http://fanfiction.potterharry.net/cze/). Pěkně jedna po druhé všechny čekají na schválení. Před pár dny se rozhodnu, že nadešel čas přidat druhý díl drabblíků o Paní Norrisové. A co tomu čert nechtěl (jak jsem již zmínila), včera večer došlo k jeho publikaci!Že to není nic převratného a že to tak většinou chodí? Ano, samozřejmě. Včera mě tento fakt také nijak zvláště nevzrušoval. Výrazné emoce ve mně vyvolávaly pouze komentáře (za které všem velmi děkuji) a také jemně se zvyšující návštěvnost blogu. A jak si tak pěkně hovím na výsluní počínajících spisovatelských úspěchů, počne pod zmiňovaným drabblíkem diskuse o tom, proč/jak/kde Chuck Norris kouzelníkem? Samozřejmě mě velmi uspokojí, že moje tvorba vyvolá otazníky intelektuálního typu a tak se do ní dnes pustím se zřejmou vervou. A zagooglím. A nevěřím vlastním očím.

No, kdo by to byl tušil, že má Chuck Norris dneska narozeniny? A kdo by to byl tušil, že to jsou dokonce narozeniny 75.!

Já tedy rozhodně ne.

A tak mě to zaujalo a překvapilo, že jsem Vám to musela všem sdělit. Podobné kosmické náhodičky mě snad nikdy nepřestanou udivovat. Až se mi z toho hlava vždycky zamotá, když se pustím do všech těch kdyby, kdybych, kdybys a kdybychom, ale nemůžu si pomoct. Nikdy jsem ho negooglila a zrovna když to udělám... bum ho, významné narozky!

Každopádně já jsem v současné době faninka pana Chucka hlavně pokud jde o vtipy, které zbožňuji a přijdou mi geniální, ovšem v minulosti jsem sledovala seriál Walker, Texas Ranger. To mi bylo tak kolem deseti a s bráchou jsme se na to nemohli vynadívat. Samozřejmě jsem děsně fandila té jeho blonďaté státní zástupkyni a trpěla jsem, když se pořád ne a ne dát dohromady, když mu jí sem tam unesli nebo nedej bože, když ji chtěli zavraždit. No, s Walkerem jsem strávila kus dětství.

Ovšem zajímavé je, že momentálně tento seriál nemůžu vůbec vystát. V televizi to před nějakým časem opakovali (nebo možná stále opakují) a několikrát se mi poštěstilo na tento akčňák narazit při přepínání programů. V podstatě ihned jsem musela změnit kanál! Co jsem jako dítě/odrostlé dítě zbožňovala, teď považuji za přehnanou příšernost a nevydržím na to koukat ani několik minut.

Začínám to pozorovat na stále více věcech, spoustu jich začínám zapomínat a spousta událostí mi najednou přijde tak dávno, že to snad ani není možné. Ale jen když se nad tím zamyslím. Třeba takový Harry Potter. Spočítali jste si někdy v poslední době (za předpokladu že Vás vlna těchto knih či filmů neminula), jak je to vlastně dlouho, co vyšla první kniha, kdy vlastně vyšel první film? Ne? Já Vám to povím!

První kniha Harry Potter a Kámen mudrců vyšla v roce 1997! Když jsem si tohle nedávno zjistila, málem mě šlehlo. Filmová adaptace tohoto dílu je z roku 2001. Další infarkt. Vězeň z Azakabanu (třetí v pořadí a první, který jsem četla), vyšel v roce 1999. Bylo mi tedy pravděpodobně devět let, když jsem tuto knihu dostala k Vánocům. Já žila v domnění, že alespoň tak třináct (ať už to je při bližším zkoumání jakkoli nelogické). Tenkrát jsem se viděla větší a tahle zkreslená představa mi zůstala až do důkladné konzultace tetičky Wiki. Mdloby. A zajímá Vás, kdy celé tohle šílenství skončilo? Pokud jde o knihu Harry Potter a Relikvie smrti, píše se nám rok 2007 (už je tomu osm let!). Pokud jde o film, tak ten závěrečný (tedy druhý) díl vyšel v roce 2011. To není zase tak dávno, ale i tak.

Výsledek: jsem zralá na kapačku.

Kdy jsem sledovala Chucka Norrise, jak vykopává dveře a masakruje ksichty zločincům, to už snad raději ani zjišťovat nebudu. Jeho dnešní jubilejní narozeniny mi napovídají, že bych moc spokojená nebyla. A Vás by pak čekal tak akorát další můj nevěřícný výlev.

Když se vrátím k tomu mému googlení akčních super star, tak si říkám, k čemu takové náhody jsou? Mám tendenci se přiklánět k přesvědčení, že všechno je k něčemu dobré, že všechno má svůj plán/důvod. Jestli je to jen obyčejná snaha mého mozku hledat souvislosti i tam, kde nejsou (můžeme se dohadovat jestli pro jeho analytickou přirozenost nebo pro jakési hledání útěchy a smyslu života), to je mi záhadou. Ovšem divit se tomu nepřestanu. Dle mého mozku je to totiž až příliš zvláštní a často ironické!

Závěrem tedy ještě jednou sláva CHUCKU NORRISOVI a dole ve zdrojích najdete hnedka v prvním odkazu pár dobrých vtípků, jejichž četbou můžete oslavit ten jeho dnešní významný den.

Konec pindu. HAWK!

Zdroje:
- http://www.extra.cz/chuck-norris-ma-dneska-75-narozeniny-tady-je-o-nem-25-nejlepsich-vtipu-ktere-jsou-urcite-pravda
- http://en.wikipedia.org/wiki/Harry_Potter
- http://www.csfd.cz/hledat/?q=harry+potter
- http://fanfiction.potterharry.net/cze/kapitola/24844|Kockou-za-par-vterin.html?koment=zobraz#komentare
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.