Faleš: Předmluva

25. února 2015 v 0:09 | Capriolina |  Archiv povídek

COMING SOON: FALEŠ alias FALSITY

Tato povídka je dílem autora Just A Penniless Writer. Následující kapitoly jsou překladem originální povídky "Falsity", který jsem vlastnoručně stvořila. Pro jeho případné kopírování a uveřejňování je tedy potřeba uvést jak zdroj překladu (moje stránky), tak zdroj původního textu v angličtině (https://www.fanfiction.net/s/2273802/1/Falsity).

Několik slov k překladu - pokud si přečtete originál a rozhodnete se ho slovo od slova srovnat s následujícími kapitolkami, určitě najdete nejeden rozdíl. Snažila jsem se překládat co nejvěrněji, ale samozřejmě jsem sem tam musela provést nějakou změnu. Jestli jste se někdy překlady zabývali, zajisté mi rozumíte. Pokud budete mít pocit, že jsem někde něco přeložila nepřesně, dejte vědět, ale jak říkám, skutečně jsem si dala záležet :)

Pokud jde přímo o povídku, tak je to jedno z mých oblíbených dílek HP fanfiction. Proto jsem se také rozhodla ji pro Vás přetvořit do češtiny. Je to vtipné, je to zamotané, je to bezvadně napsané. Lucius je krásně démonický přesně dle mého gusta a celkově se to čte jedna radost. Doufám, že se Vám to bude líbit úplně stejně jako mně.

První kapitola je ve fázi betareadu a můžete se na ni již pomalu začít těšit.

Enjoy!


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.