Rekapitulace za měsíc leden (2015)

31. ledna 2015 v 8:22 | Capriolina |  Ostatní


Přeji dobré ráno!

Rozhodla jsem se, že každý poslední den v měsíci sepíšu stručný canc rekapitulující dění, kterého jste si mohli všimnout, měli všimnout, nemuseli všimnout a také třeba ani nemohli všimnout. Mimo jiné se mi tady tím vytvoří prostor trochu žvástat, což zajisté velice oceníte.

Vzhledem k tomu, že je tento canc historicky první a blog byl teprve nedávno obnoven, tedy návštěvnost je jaksi kolísavá, se bude jednat jen o pár poznámek.

V první řadě jsem moc ráda, že jsem zase po dlouhé době dostala chuť do psaní. Vy to zatím ještě nevíte (a ani nemůžete vědět), ale v posledních dnech se na mě múza skutečně vyřádila. Napsala jsem toho za několik dnů snad více než kolikrát za dlouhé, předlouhé měsíce.

Také jsem si uspořádala v počítači všechen materiál a dala dohromady útržky různých povídek a námětů, co jsem kdy sesmolila a můžete se těšit, že z nich vytvořím pár zajímavých věciček.

Pokud jde o současný vzhled blogu, tak ten tu bude ještě nějaký čas oxidovat vzhledem k tomu, že jsem skálopevně přesvědčená, že se mi nadmíru vyvedl a také nezměrně lichotí mému oku. V neposlední řadě si také velmi živě pamatuji, jaká je otrava to předělávat.

A teď k důležitějším věcem. K těm, které Vám třeba mohly uniknout a byla by to škoda:

- Pokud si lépe prohlédnete strukturu mého blogu, zajisté Vám neujde, že jsem se rozhodla v rubrikách umístit jakési rozcestníky (lépe řečeno seznamy článků). Má to za následek, že rubriky vypadají značně chudě (minimálně závorky to sprostě naznačují), i když skutečnost je samozřejmě jiná. Celkem mi leze na nervy, když se na blogu musím proklikávat do povídek, než zjistím, o čem jsou. Názvy jsou často poměrně nic neříkající. Více se mi líbí detailnější seznam, který minimálně dává znát počet kapitol, postavy, či žánr a tak jsem si jeden takový vytvořila. Tady je podnět pro Vás: MÁTE NĚKDO TUŠENÍ, JESTLI SE NĚKDE V NASTAVENÍ DÁ TĚCH OTRAVNÝCH ZÁVOREK ZBAVIT? Každopádně vedlejším účinkem těchto seznamů v podobě příspěvku, který poté odkazuje dále na povídky, je fakt, že když nějakou tu povídku do seznamu přidám, tedy plánuji, tak si toho nikdo nemůže všimnout. Budu tedy otravně využívat těchto měsíčních hlášení, abych Vás na ně případně upozornila. A tento měsíc je na co upozorňovat (i když jsou to zatím povětšinou jen plané sliby, žádné kapitolky).

- Přírůstek č. 1 mezi kapitolové povídky je celá nová sekce překladů, kterou plánuji do budoucna rozšířit. Prozatím obsahuje jen jednu položku, a to povídku Faleš (v originále Falsity, zdroj: https://www.fanfiction.net/s/2273802/1/Falsity). V současně době probíhá jednání s autorem. Tedy odeslala jsem mu vše vysvětlující zprávu o tom, jak jsem skvělá překladatelka a jak je jeho psaní skvělé a jak je jeho povídka skvělá atd. atd. a teď čekám na vyjádření. Vzhledem k tomu, že se zdá být neaktivní, došla jsem k závěru, že mu dám tři týdny a pak jdu do toho. Samozřejmě kdyby si kdykoli v budoucnu zprávu přečetl a překlad mu byl proti srsti, odstoupím od něj a případné již publikované části stáhnu. Každopádně si myslím, že se máte na co těšit. Ta povídka je přímo suprová. Vtipně napsaná, v hlavní roli Lucius, spousta intrik a humorné OOC postavy. První kapitolka je již přeložená a připravená ke korekci.

- Přírůstek č. 2 je povídka Toulavé boty. První tři kapitoly byly již jednou zveřejněny. Momentálně pracuji na korekci prvních dvou a od třetí dále to budu muset znovu přepsat, jelikož jsem bohužel další kapitoly někde vytrousila. V hlavní roli pairing Hermiona/Draco. A spousta, spousta sexu!

- Přírůstek č. 3 je povídka All Alone She Moves. To bude ještě zajímavé napsat. Mám v hlavě poměrně přesnou představu o pár alternativních scénářích. V hlavní roli je moje originální postava Emma (lehce MS), nová bradavická profesorka. Zatím jsou napsané první dvě kapitoly. Původně to bylo plánované jako jednorázovka, ale nakonec mám v hlavě tolik materiálu, že z toho nejspíš vyleze kratší kapitolovka. Něco jako 3-5 kapitol.

- Přírůstek č. 4 je povídka Madness Falling from the Sky, která bude srdcovka a bude dramatické ji napsat. Bude mít tři díly, budou to tři volně navazující povídky ve stylu songfic. Hlavní postava Draco Malfoy a spousta psychologického trýznění v pohádkové vatě. Tady mám také poměrně přesnou představu a spoustu střípků a útržků, které jsem již napsala a musím poupravit, slepit dohromady a pak dopsat zbytek.

Dále všechny již zveřejněné povídky a kapitoly prošly nebo prochází revizí a úpravami - doufám, že k lepšímu. Dříve jsem měla beta readerku a teď si vše po sobě čtu sama, takže pokud najdete hrubky, krávovinky, chybějící interpunkci, překlepy, cokoli dalšího: SEM S TÍM! Bohužel ty texty znám pomalu i pozpátku a prostě a jednoduše už v tom nic nevidím. Takže velmi ocením, pokud mě na jakékoli nesrovnalosti upozorníte. Jsem strašný hnidopich, rýpal a perfekcionista, uděláte mi jen službu. Vedlejším efektem toho, že si to opravuji sama, je také poněkud delší výrobní období. Většinou píšu a píšu nové kapitolky a až tak po týdnu se k první z nich vracím a provádím úpravy a korekci. Takže se mnou budete muset mít trpělivost.

V tuto chvíli aktivně přidávám kapitolky k povídce, která byla mým historicky prvním literárním počinem (pokud nepočítám své samo sebou vysoce kvalitní slohové práce ze školních let), k Nitrobraně s netopýrem nade vše. Je to takové miloučké, jednoduché dílko, které už moc není můj styl, ale bylo mi líto to nechat nedokončené. Navíc je to zatím jediná povídka, v níž se můžu pořádně vyřádit na Sevíkovi.

Následně můžete očekávat v zatím ještě ne příliš jasném pořadí povídku Toulavé boty a All Alone She Moves. A cca za dva týdny také překlad Faleš.

Enjoy a těším se zase za měsíc!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.