3. Oblíbené povídky - Electra

24. prosince 2012 v 0:33 | Capriolina |  Oblíbené povídky

Tentokrát jsem se rozhodla věnovat svůj příspěvek více povídkám od jednoho autora, protože jsem nějak nedokázala vybrat jen jednu. Myslím si totiž, že všechny stojí za zmínku a samozřejmě následné přečtení :) Je to vlastně takový vánoční dáreček, kdyby náhodou někoho okolo svátků popadla nuda.


Autor: Electra
Hlavní postavy: Draco Malfoy, Ebony Potter
Žánr: romantika, pohádkové, melancholické
Počet kapitol: 13
Stav: dokončené
Zdroj: http://fanfiction.potterharry.net

Jedna z povídek ze série o sestře Harryho Pottera Ebony. Je to povídkové, je to krásné, má to skvělý nápad a není to prvoplánově uslintané a přeromantizované. Celou dobu doufáte, ale nevíte jistě, jak to dopadne. Škatulata se nám v Bradavicích pěkně rozhejbou s jedním vánočním přáním, které vysloví Draco Malfoy. A to budete koukat!

Tak nějak jsem si na tuto povídku vzpomněla mimo jiné v souvislosti s Vánoci a nakonec to vedlo k poměrně rozsáhlému příspevku, který zahrnuje hned několik tipů na příjemné čtení.

Oficiální text autora: Vánoce, Prskavky (ne ty obyčejné mudlovské, ale mluvící a kouzelné) a jeden velmi nešťastný Draco Malfoy, který má jen dvě možnosti. Zemřít nebo se stát věrnou kopií svého otce ve službách Pána zla. A teď se mu nabízí splnění přání. Jak ho využije? Jak to změní jeho život? Co s tím? Čtěte a dozvíte se.

Autor: Electra
Hlavní postavy: Draco Malfoy, Ebony Potter
Žánr: MS, romantika, drama, dobrodružné
Počet kapitol: 24 + 2 epilogy
Stav: dokončené
Zdroj: http://electrapm.blog.cz/

Další povídka o Ebony Potter. Možná bych měla trochu vysvětlit o koho jde. Je to postava vymyšlená právě zmiňovanou autorkou Electrou, okolo které se točí velká většina jejích povídek. Jedná se o utajovanou sestru Harryho Pottera, která vyrostla v Americe. Její charakter a příběh se více či méně mění s každou povídkou, co ale zůstává stejné je, že ji jako mimčo musel schovat pletichářský Brumbál. Tohle je jedna z delších povídek, kde se Ebony sblíží s Dracem, ale není to jen čistá romanťárna. Je tam zakomponovaný složitý vztah mezi Harrym a jeho nově nalezenou sestrou, Dracem a jeho otcem a nakonec i finální střet s Voldemortem. A věřte mi, že ústřední dvojice nebude mít na růžích ustláno, stejně tak jako i vedlejší postavy. Hořko-sladký konec.

Oficiální text autora: Ti, kteří ochutnali dračí krev. Co v sobě skrývá dračí krev? Jaké tajemství bude po letech odhaleno, aby změnilo život Harry Pottera? Jak do toho zasáhne Draco Malfoy?! Jedna moje prvotina přesunutá ze starého fanu!
Autor: Electra
Hlavní postavy: Draco Malfoy, Ebony Potter
Žánr: romantika, drama, dobrodružné
Počet kapitol: 12
Stav: dokončené
Zdroj: http://fanfiction.potterharry.net

A opět se setkáváme s Ebony Potterovou, která tentokrát pronikne přímo do centra dění, do hadího hnízda Mafoyů. Myslím, že to je první povídka, na kterou jsem od Electry narazila. Povídka popisuje události v průběhu mnoha let a pokud jde o děj řekla bych, že popis autorky je poměrně výmluvný.

Oficiální text autora: Budoucí manželka Draca Malfoye musí být podrobena pečlivému prověřování. Má se totiž postarat o pokračování čisté linie jejich rodu. Ale co když ta, kterou vybrali, není tak docela ta, která přišla? Povídka ze starého fanu, ale s POSLEDNÍ KAPITOLOU!

Autor: Electra
Hlavní postavy: Ebony Potter, Weasleyovci
Žánr: drama, temné, psychologické, romantika
Počet kapitol: 12
Stav: dokončené
Zdroj: http://electrapm.blog.cz/

Tak... ty dvě nejlepší si schovávám na konec. Tady v té dostane poměrně hodně prostoru jeden z dle mého názoru poměrně zanedbávaných Weasleyů. Je to temné, není to žádná procházka růžovým sadem, je to opět o Ebony, ale je to dost jiné, než ostatní povídky. Je tu spousta utrpení a psychických bolístek, ale také láska. Můžeme jen doufat, že ta nakonec vše překoná.

Oficiální text autora: Na motivy povídky od Charlese Dickense Christmas Carol.
Autor: Electra
Hlavní postavy: Lucius Malfoy, Ebony Potter
Žánr: temné, psychologické, drama
Počet kapitol: 5
Stav: dokončené
Zdroj: http://fanfiction.potterharry.net

A úplně nejlepší nakonec - doslova. Tohle je rozhodně nejlepší povídka, kterou dle mého názoru kdy Electra napsala. Nejsem si jistá, jestli to tak vidím proto, že je to přesně ten typ psychologické temnoty, v jaké se vyžívám, nebo je to jednoduše skvěle propracovaným a úžasně ďábelským a nechutným Luciusem, který by nemohl být více "in character". Každopádně jsem tohle dílko zhltla od začátku až do konce. Tuším, že to má navazující kapitolovku, která je ovšem bohužel nedokončená, takže předem upozorňuji, že konec je trochu otevřený. Ale rozhodně to stojí za to!

Aktualizace 24.1.2015: Tak tato povídka skutečně má pokračování a to jménem Ledová hráz. K nahlédnutí zde: Ledová hráz.

Oficiální text autora: Jak dlouho ještě chcete bojovat? Celá tahle válka je marná. Po nás i pro vás. Může skončit. Může přijít mír. Ale bude to něco stát. Smlouva musí být potvrzena sňatkem. To je naše podmínka. Slečna Potterová se musí provdat za jednoho z nás. Tím bude vše potvrzeno a uskutečněno. Chcete mír? Čekáme na odpověď. Smrtijedi, kteří po Voldemortově zničení vedou válku se zbytky Fénixova řádu zdecimovanými smrtí Harryho Pottera chtějí mír. Bude to ale něco stát. Jak se rozhodne Ebony Potterová a co její rozhodnutí přinese? Nastane mír nebo bude prokračovat válka? Rozsáhlý prolog uvádějící mou novou povídku Ledová hráz. Mírně alternativní vesmír - Sirius naživu, žádný Half-blood prince, Harry má sestru a Lucius Malfoy se chová trošku podivně.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.